A A A

      

Szkoła podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym  przystąpiła  do programu #LaboratoriaPrzyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, wspierać ich w rozwoju umiejętności związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką.
       W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiono m.in. drukarkę 3D, filamenty, aparat fotograficzny z akcesoriami, nagłośnienie,  mikrofon, klocki do samodzielnej konstrukcji, narzędzia i sprzęt do prac technicznych: nakładki na blaty stołów, wiertarko- wkrętarki z akcesoriami, szlifierkę, suwmiarki, piłę ramową kątową do drewna, lutownicę i drobny sprzęt pomocny na zajęciach ( imadło, zestawy wkrętaków, zestaw pilników, zestaw tarników do drewna, nożyce do blachy, bity, brzeszczoty, drut lutowniczy, okulary ochronne itp.). Do zajęć kulinarnych zakupiono: lodówkę, opiekacz, mikser, żelazko, zestaw garnków i noży, sztućce i drobny sprzęt gastronomiczny.
Sprzęt jest wykorzystywany na lekcjach techniki oraz w ramach innych obowiązkowych i pozalekcyjnych  zajęciach edukacyjnych. Uatrakcyjnia zajęcia świetlicowe w internacie, wyzwala wyobraźnię i logiczne myślenie. Uczniowie poznają sprzęt z jaki na co dzień nie mieli do czynienia. Uczą się jego obsługi i wykorzystania w życiu codziennym.

Czerwiec 2023


ZAJĘCIA KULINARNE W SZKOLE

#LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci
Dzieci uwielbiają naleśniki i dlatego najczęściej w ramach zajęć kulinarnych przygotowują samodzielnie te słodkości. Podają je z owocami, dżemem, serem i ochoczo je degustują. Do pracy wykorzystują sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Sezon truskawkowy w pełni- Brajan proponuje na drugie śniadanie makaron z truskawkami.


FOTOGRAFIA

#LaboratoriaPrzyszłości  Zwykłe dni z życia szkoły, uroczystości, imprezy, zabawy, wycieczki to wszystko składa się na naszą szkolną rzeczywistość. Żeby chwile te zapamiętać, żeby nie ulotniły się wraz z krótką, ludzką pamięcią - warto je utrwalać. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości dysponujemy aparatem fotograficznym Canon, który uwiecznia na pamiątkę te najważniejsze momenty. Uczniowie w starszych klasach opanowali już technikę właściwego użytkowania aparatu i stworzyli krótką fotorelację " Z życia szkoły..."
Nicola dopiero się uczy podstaw fotografowania – jak ważne jest światło, odległość od obiektywu, ostrość. Zdjęcia wyszły super.