A A A

Legendę o pierwszym właścicielu najstarszego budynku mieszkalnego w Ząbkowicach Śląskich - czeskim rycerzu Kauffungu, wychowankowie grupy III i IV wysłuchali podczas lekcji muzealnej, która odbyła się w Izbie Pamiątek Regionalnych.
Dwór kryje wiele tajemnic z przeszłości, a chłopcy mieli okazję je poznać, podążając za panią przewodniczką do kolejnych sal, w których zgromadzone są zbiory związane z historią miasta oraz życiem mieszkańców naszego regionu. Było tego wiele: broń, rzemiosło, meble mieszczańskie, kufry podróżne, starodruki, tarcze strzelnicze...
Osobliwą atrakcją okazało się Laboratorium doktora Frankensteina z ekspozycją dziwnych i tajemnniczych przedmiotów, związanych z kolejną legendą o słynnym potworze.
Młodsi wychowankowie przestraszyli się nie na żarty, ale wsparci na silnym ramieniu p. Jacka i "otuleni" ciepłymi słowami otuchy, płynącymi z ust pani Patrycji, zachowali godną podziwu postawę.
Głośne rozmowy, wypieki na twarzach, radość, ekscytacja sprawiły, że chłopcy podczas wycieczki chłonęli wiedzę/ informacje wszystkimi zmysłami, przez co też lepiej ją zapamiętali.

Zajęcia odbyły się z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: "Baśnie i legendy z całego świata".
Bibliotekarki szkolne.