Zabawa karnawałowa

Tłusty czwartek to nieodzowny znak, że kończy się karnawał. Dlatego tego dnia nie liczymy kalorii, tylko oddajemy się słodkiemu obżarstwu. Dzień ten nie ma ustalonego terminu w kalendarzu, jego obchody związane są bowiem z datą świąt Wielkanocnych, a ta jest z kolei ruchoma. Tłusty czwartek poprzedza Środę Popielcową, która wyznacza rozpoczęcie Wielkiego Postu. Tłusty czwartek wypadający 8 lutego oznacza niestety bardzo szybki koniec karnawału dlatego Krąg Korczakowski w tym  dniu  zorganizował  zabawę karnawałową.  Aula udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami i plakatami zachęcała do szampańskiej zabawy. Uczniowie doskonale bawili się przy muzyce dobranej przez znakomitego DJ Mirosława. Sala zaroiła się od różnych przebierańców.

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom  i nauczycielom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

W przerwie, zarówno zabawy dla najmłodszych jak i starszych, serwowano poczęstunek, który przygotowały panie kucharki. Pyszny jak zwykle bigos, sałatka jarzynowa a na deser ciasto zaspokoiły głód i apetyty wygłodniałych balowiczów.

Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami ale zadowoleni z fantastycznej imprezy.