Wigilia w Internacie

Dnia 19 grudnia w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna, na którą przybyli: dyrektor Ośrodka Pani D. Grzęda, wice- dyrektor Pani E. Ciszek, kierownik internatu Pani K.a Silarska, oraz nauczyciele , wychowawcy, rodzice i wychowankowie.

Kolacja wigilijna poprzedzona była występem pt.: „Gwiazdkowy prezent”, przygotowanym przez wychowanków pod kierunkiem Pani M. Hut- Rozmis. Przedstawienie jasełkowe miało na celu zwrócenie uwagi na: miłość, szacunek, pamięć, czas poświęcany naszym najbliższym, troskę o drugiego człowieka, ponieważ w codziennym natłoku zajęć zapominamy o tym, co jest najważniejsze.

Po przedstawieniu Pani dyrektor Ośrodka Delfina Grzęda składając wszystkim życzenia przypomniała o tradycji, wartościach następnie wspólnie zaśpiewano kolędę i podzielono się opłatkiem. Przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i pastorałek zasiedliśmy do wspólnej kolacji. Nie zabrakło: barszczu z uszkami, pierogów z kapustą, ryby, kompotu z suszu, sałatki, ciasta i owoców. Dziękujemy za te piękne, pełne wzruszeń chwile.

Tekst i zdjęcia Monika Hut- Rozmis