Święto pieczonego ziemiaka

Święto pieczonego ziemniaka

W tym roku już po raz kolejny odbyły się w naszej szkole obchody ‘’Święta Pieczonego Ziemniaka’’.

17 października w  słoneczne przedpołudnie uczniowie i nauczyciele spotkali się na rekreacyjnym placu zabaw , aby świetnie się bawić.

Celem imprezy było poznanie tradycji i historii uprawy ziemniaków, ich walorów smakowych i dietetycznych. Był to dobry czas na integrację całej społeczności szkolnej.

Po części oficjalnej nadszedł czas na przystąpienie do stanowisk, przygotowanych przez nauczycieli panią Wiolettę Wójs i panią Magdalenę Kolak. Dzieci mogły wykazać się pomysłowością i inwencją twórczą, wykonując najrozmaitsze prace z ziemniaków tj. rzeźbienie figurek, tworzenie wzorów ze stempli ziemniaczanych. Oczywiście nie mogło również zabraknąć krzyżówek, rebusów i zagadek na temat ziemniaka.

Jak na piknik przystało odbył się pyszny poczęstunek. Można było zjeść pieczone ziemniaki oraz sałatki warzywne przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Sporą dawkę witamin dostarczył wszystkim świeżo wyciśnięty sok z marchwi. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał.

Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.