Świąteczna wizyta w DPS

Zgodnie z wieloletnią tradycją, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia udaliśmy się w odwiedziny do mieszkańców i pracowników DPS w Ząbkowicach Śl.

Tym razem nasi najmłodsi wychowankowie pod opieką p. M. Sztogryn –Obrzut i p. M. Skupskiej oraz starsi uczniowie  pod opieką p. I. Padło zaśpiewali popularne polskie kolędy i wręczyli własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe pracownikom i pensjonariuszom DPS.

Praca nad kartkami rozpoczęła się już w listopadzie . W sumie zostało wykonanych 140 przepięknych kartek na zajęciach plastycznych,  technicznych, bibliotecznych i popołudniowych w grupach wychowawczych. Nasi uczniowie chętnie odwiedzali pensjonariuszy w ich pokojach, wręczali kartki, prowadzili rozmowy oraz śpiewali kolędy.

K. Pietrzyk osobiście wręczył na ręce P. dyrektor przepiękny stroik świąteczny wykonany przez uczniów klasy I-III. Wizyta w DPS wywołała wiele pozytywnych wrażeń u wszystkich uczniów, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy mieli okazję odwiedzić mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.