Spektakl teatralny „O rycerzu bez konia”…

W dniu 12 marca 2018 r. uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli
w niecodziennym wydarzeniu, które miało miejsce w Gminnym Centrum Kultury
w Kamieńcu Ząbkowickim. Zespół Teatralny „Rodzice – Dzieciom”, zaprosił nas na spektakl pt. „O rycerzu bez konia” opartym na podstawie sztuki M. Guśniowskiej.

Przedstawienie w zabawny i humorystyczny sposób opowiada o nieszczęśliwym Rycerzu bez konia i Koniu bez rycerza, którzy szukają się nawzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo innych bohaterów: Łotrów, Mysz, Smoka, Czarodzieja, Mądre Drzewo, Królewnę.

Sztuka traktuje o potrzebie marzeń i nieocenionej wartości, jaką jest nadzieja. Nawet niepowodzenia nie powinny zniechęcać do realizacji marzeń – wytrwałość zostanie nagrodzona.

Znakomita, profesjonalna, gra aktorów, jak również pełen inwencji ruch sceniczny wywoływały w naszych podopiecznych naprzemiennie zachwyt, zdumienie, zaskoczenie. Ponadto ogromnym walorem spektaklu była przepięknie wykonana scenografia,
a jej dopełnieniem oryginalne, nadające wyrazistości postaci  – kostiumy.

Aktorzy Zespołu Teatralnego „Rodzice – Dzieciom” stworzyli wspaniały baśniowy świat, który tak bardzo wciągnął młodych widzów, zafascynował ich i dostarczył wielu wzruszeń. Bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Tekst: E. Fedak

Zdjęcia pobrano z portalu doba.pl