Pracowite i pełne wrażeń poniedziałkowe popołudnie

Dnia 20 maja popołudnie w internacie w grupach III i IV było bardzo ciekawe. Na kolejne zajęcia z doradztwa zawodowego przyszła P. Paulina z MCK. Tematem zajęć było zaprojektowanie gospodarstwa agroturystycznego: przydzielenie funkcji poszczególnym pracownikom gospodarstwa, zaplanowanie charakteru gospodarstwa, miejsca w jakim się będzie znajdowało, co proponuje swoim klientom, w jaki sposób zostanie rozreklamowane. Wychowankowie podzieleni na grupy pracowali z dużym zaangażowaniem i powstało kilka ciekawych projektów.

Zawitała także z wizytą przedstawicielka zawodu fizjoterapii– P. Zuzanna Robińska, której pasją od wielu lat jest usprawnianie ruchowe pacjentów z zaburzonym narządem ruchu, po udarach, zawałach, z porażeniem kończyn, pomaga pacjentom poprzez specjalny masaż, ćwiczenia ruchowe oraz zabiegi fizykoterapeutyczne.

Pani Zuzia opowiedziała o pracy, jaką wykonuje każdego dnia. Aby móc pracować w zawodzie fizjoterapeuta należy skończyć studia na wydziale fizjoterapii. Nasz gość oprócz pracy zaprezentował nam także swoja kolejna pasję, jaka jest grą na gitarze. Po krótkim recitalu wychowankowie mogli wspólnie przy akompaniamencie gitary śpiewać znane piosenki.

Ten dzień zapamiętamy na długo.

M. Rozmis