Podsumowanie projektu czytelniczego w SOSW

Od września do kwietnia tego roku realizowaliśmy projekt „ W kręgu czytelników literatury młodzieżowej”. Po wielu miesiącach pracy nad popularyzacją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nadszedł czas na podsumowanie.

27 kwietnia w auli szkoły odbyło się uroczyste spotkanie z tej właśnie okazji.

Nie lada niespodziankę sprawili nam honorowi goście, czyli zaproszeni rodzice, którzy zaprezentowali fragmenty ulubionych książek, bajek i wierszy. Wdzięczne dzieciaki w podziękowaniu wręczyły im piękne, własnoręcznie wykonane serca. Wzruszeniom nie było końca. Gościem specjalnym uroczystości była E. Mostowy- bibliotekarka z zaprzyjaźnionej czytelni miejskiej, która zapoznała nas z najnowszymi opracowaniami książkowymi na temat Ziemi Ząbkowickiej.

Na koniec spotkania dyr. E. Ciszek wręczyła podziękowania rodzicom za zaangażowanie w pracę na rzecz Szkoły i dyplomy dla uczniów za udział w konkursach: plastycznym, literackim, ortograficznym i czytelniczym. Oto laureaci konkursów:

Konkurs plastyczny na projekt ulubionej okładki na książkę

Laureaci: P. Bryczka, T. Dresler, K. Maciak, A. Boksa, R. Maciak, D. Twarowska, A. Maciak, M. Kurowski, M. Śliwa, K. Szczupłakiewicz, A. Majocha, E. Kalińska, K. Szypuła,  grupa I i grupa II

Konkurs literacki (kategoria wiersz)

1 miejsce – klasa VI

2 miejsce – Mateusz Kurowski

3 miejsce – Pamela Suszek, Angelika Maciak

Konkurs literacki (kategoria tekst prozatorski)

1 miejsce – Honorata Wajda, Dominika Twarowska, Mieczysław Pawlikowski

2 miejsce – Wiktoria Kula

3 miejsce – Róża Maciak, Natalia Riemer

Konkurs ortograficzny

Mistrzami ortografii zostali:

Szkoła Podstawowa – Róża Maciak

Gimnazjum – Mieczysław Pawlikowski

ZSZ – Maria Drozdowska

Konkurs czytelniczy

Najaktywniejszymi czytelnikami zostali:

Szkoła Podstawowa – Angelika Maciak

Gimnazjum – Natalia Riemer

ZSZ – Maria Drozdowska

Na koniec spotkania organizatorki uroczystości i jednocześnie autorki projektu E. Fedak i I. Żurakowska-Kik wyraziły nadzieję, że akcja czytelnicza zachęciła uczniów do częstego sięgania po książki i spędzania wolnego czasu z lekturą.