Piękno poezji płynie z duszy

Po raz siedemnasty udowodnili to młodzi  artyści z Regionu Wałbrzyskiego, biorący udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Wypożyczalnia Centrum, działające przy Zespół Szkół Specjalnych, a patronat honorowy nad wydarzeniem po raz kolejny objęła Teresa Kożuchowicz, małżonka Burmistrza Miasta Świebodzice.

Uczniowie z kilkunastu placówek, m. in. Świdnicy, Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich i Świebodzic, zaprezentowali w Miejskim Domu Kultury starannie wybrane i przygotowane utwory poetyckie, których mottem przewodnim było „Górnik świdrem węgiel kopie”. Zabawne i pełne humoru oraz barwnego języka wiersze opowiadały o ciężkiej pracy górników.

Publiczność oraz stremowanych recytatorów witała Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach Małgorzata Nosal.

– Życzę Wam udanych występów i trzymam kciuki za wszystkich –oświadczyła otwierając oficjalnie konkursowe zmagania.

A przebiegały one w kilku kategoriach, podzielonych wiekowo. Po występie wszystkich uczestników nastąpiła przerwa na pyszny poczęstunek.

Po przerwie jury ogłosiło werdykt i wręczyło nagrody. Okazało się ,że wszyscy reprezentanci z naszej placówki zostali docenieni. I tak :Natalia Ziółkowska(opiekun M. Sztogryn- Obrzut) zajęła II miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych, Paweł Bryczka(opiekun E. Fedak) II miejsce w kategorii IV- VI szkół podstawowych, Mateusz Kurowski(opiekun E. Fedak)I miejsce w kategorii gimnazjum i III miejsce Wiktoria Kula (opiekun I.Żurakowska- Kik) w kategorii szkól zawodowych.                                                                          Roześmiane, a czasami mocno wzruszone buzie uczestników świadczyły, że udział w konkursie był dla nich wielkim przeżyciem, a docenienie i nagrodzenie ich występu sprawiło wszystkim ogromną radość. Troje uczestników dostało nagrody specjalne w tym z naszej szkoły M. Kurowski.                                                                                                         Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Tekst I. Żurakowska- Kik