Otrzęsiny internackie

17 października 2017 roku odbyły się długo oczekiwane otrzęsiny nowo przybyłych wychowanków Internatu. Jak się okazało, nie tak łatwo było zostać pełnoprawnym członkiem Internatu. Żeby zasłużyć sobie na to zaszczytne miano, nasze koleżanki i koledzy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami, zmagając się w najdziwniejszych konkurencjach. Ich wyczyny były oceniane przez jury w składzie: p. dyrektor Delfina Grzęda, p. kierownik Katarzyna Silarska.

Na początku powitano zebranych wychowanków i zachęcono ich do wspólnej zabawy.

W dalszej części mogliśmy przekonać się, który z przedstawicieli poszczególnych grup lubi zdrową żywność, bowiem zadanie polegało na zjedzeniu jabłka i jogurtu bez użycia rąk.

Później wychowankowie wzięli udział w specjalnym quizie dotyczącym nauczycieli i wychowawców pracujących w naszej szkole. Jak się okazało, wychowankowie muszą się jeszcze wiele nauczyć.

W kolejnych konkurencjach wychowankowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną: biegi z przeszkodami, wyścigi z szarfami, zawody w hokeja.

Na koniec, by zostać stuprocentowym wychowankiem internatu, należało pokonać tor przeszkód i wypić sok z cytryny.

Po zaliczeniu wszystkich zadań uczestnicy zostali pasowani na wychowanków Internatu przez Panią Dyrektor. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

I tak otrzęsiny 2017 przeszły do historii. Następne już za rok.