Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem samych ząbkowiczan, jak i odwiedzających nas gości.

Piękny 7 – metrowy świerk srebrzysty, żywa szopka w centralnym punkcie Rynku, kolorowe stragany i oczywiście Stowarzyszenie „Szansa” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ząbkowicach Śląskich, tworzyły niesamowitą atmosferę i bajkową scenerię Jarmarku.

W tym roku nasze stoisko kusiło bogactwem i różnorodnością asortymentu przygotowanego przez członków Stowarzyszenia oraz  rodziców naszych wychowanków. Można było zaopatrzyć się w okolicznościowe kartki, stroiki, przedmioty z duszą, ręcznie wykonane ozdoby, nadające świąteczny klimat otoczeniu.

Nie zapomnieliśmy również o smakoszach słodkich wypieków polecając  szeroki wybór: pierników, serników, makowców, miodowców, ciast drożdżowych, placków orzechowych, które znikały błyskawicznie.

W tak magicznym świątecznym miejscu, przy dźwiękach kolęd, nie sposób było nie poczuć atmosfery zbliżającego się Bożego Narodzenia.