A A A

      

Szkoła podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym  przystąpiła  do programu #LaboratoriaPrzyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, wspierać ich w rozwoju umiejętności związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką.
       W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiono m.in. drukarkę 3D, filamenty, aparat fotograficzny z akcesoriami, nagłośnienie,  mikrofon, klocki do samodzielnej konstrukcji, narzędzia i sprzęt do prac technicznych: nakładki na blaty stołów, wiertarko- wkrętarki z akcesoriami, szlifierkę, suwmiarki, piłę ramową kątową do drewna, lutownicę i drobny sprzęt pomocny na zajęciach ( imadło, zestawy wkrętaków, zestaw pilników, zestaw tarników do drewna, nożyce do blachy, bity, brzeszczoty, drut lutowniczy, okulary ochronne itp.). Do zajęć kulinarnych zakupiono: lodówkę, opiekacz, mikser, żelazko, zestaw garnków i noży, sztućce i drobny sprzęt gastronomiczny.
Sprzęt jest wykorzystywany na lekcjach techniki oraz w ramach innych obowiązkowych i pozalekcyjnych  zajęciach edukacyjnych. Uatrakcyjnia zajęcia świetlicowe w internacie, wyzwala wyobraźnię i logiczne myślenie. Uczniowie poznają sprzęt z jaki na co dzień nie mieli do czynienia. Uczą się jego obsługi i wykorzystania w życiu codziennym.

Kwiecień 2023


ZAJĘCIA KULINARNE W SZKOLE

#LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci
Uczniowie z klasy 1-2 ap. wykorzystując sprzęt z projektu Laboratoria Przyszłości  przygotowali galaretki z jabłkami, a wychowanki z grupy I wykonały tosty oraz chlebek ziołowy.


FOTOGRAFIA

#LaboratoriaPrzyszłości  Fotorelacja z XX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Placówek Specjalnych i Integracyjnych została wykonana przy użyciu aparatu  Canon pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Impreza zorganizowana była pod tytułem " Co rodzina, to rodzina". Naszą placówkę godnie reprezentowali: Artur, Martyna, Wiktoria i Martynka.


NAUKA PRASOWANIA

#LaboratoriaPrzyszłości  Młodsze koleżanki chcąc pomóc uczestniczką „ Mini Listy Przebojów” zaangażowały się w prasowanie koszulek na występ’  wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


ZAJĘCIA KREATYWNE

#LaboratoriaPrzyszłości  Dzięki sprzętom i pomocom zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości rozwijamy nowe umiejętności i zainteresowania naszych uczniów.
Dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej własnoręcznie wykonały ciekawe konstrukcje z klocków KORBO MACHINE, które rozwijają umiejętności manualne, wyobraźnię i wspólne działanie.
Wychowankowie z gr III przygotowali ozdoby świąteczne.


ZAJĘCIA TECHNICZNE

#LaboratoriaPrzyszłości  W jaki sposób przyciąć drewniane listwy? Jak właściwie ustalić kąt przycięcia? Z takimi problemami zmagali się chłopcy podczas zajęć technicznych. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości dysponowali odpowiednim sprzętem jak m.in. piła ramowa kątowa ukośna do drewna czy też zestaw tarników do drewna. Dzięki nim wykonanie poleconych zadań było prozaiczną czynnością.