A A A

      

Szkoła podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym  przystąpiła  do programu #LaboratoriaPrzyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, wspierać ich w rozwoju umiejętności związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką.
       W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiono m.in. drukarkę 3D, filamenty, aparat fotograficzny z akcesoriami, nagłośnienie,  mikrofon, klocki do samodzielnej konstrukcji, narzędzia i sprzęt do prac technicznych: nakładki na blaty stołów, wiertarko- wkrętarki z akcesoriami, szlifierkę, suwmiarki, piłę ramową kątową do drewna, lutownicę i drobny sprzęt pomocny na zajęciach ( imadło, zestawy wkrętaków, zestaw pilników, zestaw tarników do drewna, nożyce do blachy, bity, brzeszczoty, drut lutowniczy, okulary ochronne itp.). Do zajęć kulinarnych zakupiono: lodówkę, opiekacz, mikser, żelazko, zestaw garnków i noży, sztućce i drobny sprzęt gastronomiczny.
Sprzęt jest wykorzystywany na lekcjach techniki oraz w ramach innych obowiązkowych i pozalekcyjnych  zajęciach edukacyjnych. Uatrakcyjnia zajęcia świetlicowe w internacie, wyzwala wyobraźnię i logiczne myślenie. Uczniowie poznają sprzęt z jaki na co dzień nie mieli do czynienia. Uczą się jego obsługi i wykorzystania w życiu codziennym.

Marzec 2023


ZAJĘCIA KULINARNE W SZKOLE

#LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci
Również w szkole dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach kulinarnych wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Piekli babeczki wielkanocne, ciasteczka z ciasta francuskiego, przygotowali desery : galaretkę z bita śmietaną i owocami oraz naleśniki na słodko. Poznają nowe smaki, zapach, przyprawy i sprzęt gastronomiczny. Uczą się pracy w zespole, dyscypliny, higieny sporządzania posiłków i zasad BHP. Nagrodą dla wszystkich jest degustacja potraw, które sami przygotowali.


ZAJĘCIA KULINARNE W INTERNACIE

#LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci
W internacie popularne są zajęcia kulinarne, a szczególnie pieczenie ciast, ciasteczek, babeczek. Dzieci rozwijają swoje talenty kulinarne pod okiem wychowawców. Wykorzystują sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


FOTOGRAFIA

#LaboratoriaPrzyszłości  Dziś podczas zajęć artystycznych uczniowie z kl. 8 zgłębiali tajniki fotografii. Dysponowali najnowszym aparatem Canon, zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie najpierw wnikliwie zapoznali się z instrukcją obsługi urządzenia, poznali i połączyli elementy składowe po czym ruszyli w plener aby uwiecznić oznaki nadchodzącej wiosny.


NAUKA PRASOWANIA

#LaboratoriaPrzyszłości  Kolejny raz chłopcy mieli okazję doskonalić umiejętności związane z prasowaniem. Tym razem z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy chcieli prezentować się elegancko a sprzęt zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości im to umożliwił.


ZAJĘCIA KREATYWNE

#LaboratoriaPrzyszłości  Uczniowie wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości stworzyli piękne dekoracje na ścianę, świeczniki i palmy wielkanocne. Zajęcia rozwiją wyobraźnię, ekspresję twórczą i wrażliwość estetyczną. Praca twórcza wzmacnia wiarę dziecka we własne siły i możliwości.


ZAJĘCIA TANECZNE

#LaboratoriaPrzyszłości  TANIEC TO RUCH, A RUCH TO ZDROWIE💃🕺- zgodnie z tą maksymą w internacie odbywają się cykliczne zajęcia taneczne, w ramach projektu edukacyjnego "Czas wolny od nudy", które cieszą się dużą popularnością. W trakcie zajęć dziewczęta i chłopcy uczą się różnych kroków tanecznych, ćwiczą zumbę, doskonalą umiejętności ruchowe przy muzyce. Do jej odtworzenia wykorzystywany jest głośnik 🎧🎤 zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


ZAJĘCIA TECHNICZNE

#LaboratoriaPrzyszłości  Chłopcy wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości pomogli koleżankom wykonać „Ławeczkę Przyjaciółek”. Dziewczęta uczestniczą w programie Akademia Dojrzewania Lactacyd, a jednym z punktów programu było przygotowanie ławeczki.