A A A

      

Szkoła podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym  przystąpiła  do programu #LaboratoriaPrzyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, wspierać ich w rozwoju umiejętności związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką.
       W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiono m.in. drukarkę 3D, filamenty, aparat fotograficzny z akcesoriami, nagłośnienie,  mikrofon, klocki do samodzielnej konstrukcji, narzędzia i sprzęt do prac technicznych: nakładki na blaty stołów, wiertarko- wkrętarki z akcesoriami, szlifierkę, suwmiarki, piłę ramową kątową do drewna, lutownicę i drobny sprzęt pomocny na zajęciach ( imadło, zestawy wkrętaków, zestaw pilników, zestaw tarników do drewna, nożyce do blachy, bity, brzeszczoty, drut lutowniczy, okulary ochronne itp.). Do zajęć kulinarnych zakupiono: lodówkę, opiekacz, mikser, żelazko, zestaw garnków i noży, sztućce i drobny sprzęt gastronomiczny.
Sprzęt jest wykorzystywany na lekcjach techniki oraz w ramach innych obowiązkowych i pozalekcyjnych  zajęciach edukacyjnych. Uatrakcyjnia zajęcia świetlicowe w internacie, wyzwala wyobraźnię i logiczne myślenie. Uczniowie poznają sprzęt z jaki na co dzień nie mieli do czynienia. Uczą się jego obsługi i wykorzystania w życiu codziennym.

WRZESIEŃ

 

Kolejne ulubione zajęcia chłopców- zajęcia kulinarne 😊.
Sprzęt z programu #LaboratoriaPrzyszłości w internacie jest w 100%,  w efektywny sposób wykorzystywany. Wychowankowie uczą się obróbki wstępnej i cieplnej. Pani Agnieszka ma super pomocników 😊, chętnych do pracy i bardzo zdyscyplinowanych. Chłopcy uczą się sztuki kulinarnej, ale również samodyscypliny i pracy w zespole. Wspólnie pracują i cieszą się efektami swojej pracy. Przygotowali sobie i kolegom podwieczorek- ciasto marchewkowe

Ulubione zajęcia dzieci- zajęcia kulinarne.
Dzięki sprzętom zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości chłopcy mogą rozwijać swoje pasje kulinarne. Uwielbiają gotować, piec, a najbardziej lubią jeść 😊 . Poznają przepisy BHP i instrukcję obsługi sprzętu gastronomicznego pod okiem pani Agnieszki. Na zajęciach samodzielnie przygotowali kuleczki ziemniaczane i jak twierdzą były przepyszne 😊

        W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie Szkoły Podstawowej, pod czujnym okiem pana Jacka rozpoczynają zajęcia techniczne. Na pierwszym spotkaniu zapoznali się z nowym sprzętem, z przepisami BHP i instrukcją obsługi. Rozpoczęli swoją przygodę z obróbką drewna, a konkretnie wybierali, mierzyli, cieli, szlifowali deski z których powstały piękne donice na kwiaty wg ich projektu. Efekt prac zaskoczył wszystkich. Wychodzą ukryte talenty naszych uczniów.