A A A

VI ogólnopolska akcja „NOC BIBLIOTEK”

 

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne
są biblioteki, dlatego uznałyśmy, że musimy wspólnie na to twórczo odpowiedzieć i sprawić, by jeszcze więcej dzieci i młodzieży z naszego Ośrodka je pokochało i uznało za swoje miejsca. Do współpracy zaprosiłyśmy p. Elżbietę Mostowy z BPMiG  w Ząbkowicach Śląskich.

Młodsi i starsi czytelnicy wzięli udział w zajęciach biblioteczno - ekologicznych pod hasłem  „Klimat na czytanie”. Pani Elżbieta zaprezentowała przygotowane na tę okoliczność książki z „Półki
z pomysłami”, następnie rozmawialiśmy o klimacie – środowisku, wyjaśniając uczniom, co każdy z nas może zrobić, by chronić klimat.

Uczestnicy wszyscy zgodnie stwierdzili, że każdego dnia mamy wybór i możemy przeciwdziałać zmianom klimatu, m.in. dbając o środowisko, oszczędzając wodę i energię w domu, szkole, przemieszczając się transportem publicznym, segregując odpady i sadząc drzewka.

                                                                                                   Bibliotekarki.