A A A

Konkurs Recytatorski w Świebodzicach

Już po raz 19 spotkaliśmy się w Świebodzicach na Regionalnym Konkursie Recytatorskim. W tym roku na hasło przewodnie imprezy „Nadeszła wiosna” stawili się recytatorzy z najdalszych zakątków regionu z repertuarem opiewającym najpiękniejszą porę roku. Naszą szkołę reprezentowało 4 kandydatów do nagród.

Alana Janeczko- opiekun p. M. Obrzut – Sztogryn w wierszu „Kwiecień”

Wiktoria Szarban – opiekun p. E. Fedak –wiersz „Pobudka”

Paulina Wilk- opiekun p. I. Żurakowska-Kik- wiersz „Wiosenne drzewa”

Weronika Garbowska – opiekun p. S .Muzyka- wiersz „Pierwiosnek”

Na konkursie jak zwykle panowała wspaniała atmosfera zdrowej rywalizacji a w przerwie literackich zmagań wszyscy uczestnicy zostali uraczeni pysznym poczęstunkiem.

Wysiłki naszych uczniów zostały docenione gdyż wszyscy zostali nagrodzeni. I tak w swojej kategorii wiekowej klas IV- VI I miejsce zajęła Wiktoria Szarban, II miejsce w kategorii szkół branżowych- Paulina Wilk, III miejsce w kategorii klas młodszych Alana Janeczko a wyróżnienie w kategorii szkoła przysposabiająca do zawodu otrzymała Weronika Garbowska.