A A A

Dnia 12 stycznia 2020 roku, już po raz 28 zagrała w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji, oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe.

W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast (a także wsi) prowadzona przez licznych wolontariuszy . Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.

Jak wszyscy wiedzą, w tym również i wychowankowie naszego Ośrodka: pomagając czynimy dobro. Udaliśmy się w ten wietrzny dzień na spotkanie z kwestującymi wolontariuszami. Wrzucając do puszek pieniądze przyczyniliśmy się także do niesienia pomocy dzieciom. 28. finał WOŚP rozpoczął V bieg „Policz się z cukrzycą”.
Oficjalne rozpoczęcie finału miało miejsce o godz. 14, a później na scenie zaprezentowały się m.in. Ząbkowickie Jazgotki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ZTS Cheerleaders,  a także odbyły się pokazy tańca w wykonaniu podopiecznych Hanny Zielińskiej, gimnastyki artystycznej dziewcząt  i tresury psów.


 

M. Hut- Rozmis