Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października

W piątek, 12 października uczniowie i nauczyciele SOSW spotkali się na uroczystej akademii z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej. Odbyło się ślubowanie nowo przybyłych uczniów  ze Szkoły Podstawowej i pierwszoklasistów  Branżowej Szkoły I stopnia  na sztandar szkoły. Były życzenia dla nauczycieli i pracowników obsługi i administracji, a także część artystyczna  w której znalazły się piosenki i wiersze o tematyce jesiennej i szkolnej. Organizatorzy przypomnieli postać patrona szkoły Janusza Korczaka, lekarza,  wychowawcy a przede wszystkim wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży. Dyrektor D. Grzęda podziękowała nauczycielom i pracownikom administracyjnym za trud, cierpliwość oraz  zaangażowanie w pracę z podopiecznymi.

Życzymy naszej drogiej Pani,
by każdy dzień był miły dla Niej.
By ranny budzik srebrne dźwięki
układał dla Niej w takt piosenki

By zaczynała dzień wesoła
i żeby znikła zmarszczka z czoła.
By wiatr Jej pachniał, śmiech Jej szumiał,
by każdy Ją kochał i rozumiał.