Czar Świąt Bożego Narodzenia

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez wychowawców i rodziców poszczególnych klas. W tym roku wigilie klasowe miały miejsce 18 grudnia.

Odświętnie ubrani uczniowie zasiadają w swoich klasach do wigilijnych wieczerzy wraz z wychowawcami, rodzicami. Tradycją jest łamanie się opłatkiem, składanie serdecznych życzeń, spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych oraz różnych słodkości, a także radosne kolędowanie.

Dnia 18 grudnia cała społeczność naszego Ośrodka spotkała się na krótkim apelu przygotowanym przez P. M. Sztogryn-Obrzut i P. M. Skupską, które opowiedziały o tradycji Świąt Bożego Narodzenia i zwyczajach, następnie grupa artystów pod kierunkiem P. M. Hut- Rozmis przygotowała przedstawienie”Betlejemska Dobranocka”. Dzieci i młodzież przenieśli widownię w czasy narodzenia Jezusa, śpiew kolęd wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę.

Kulminacyjnym punktem pełnego wrażeń dnia była wigilia w internacie, na której nie mogło zabraknąć kapłana z Parafii Św. Anny, dyrektorów: P. D. Grzędy i P. E. Ciszek,  kadry nauczycielskiej, rodziców i wychowanków. Po modlitwie i błogosławieństwie życzenia złożyła Dyrektor Ośrodka P. Delfina Grzęda, po czym wszyscy łamali się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia. Kolację wigilijna uświetnił występ zespołu „Wiolinek” pod kierownictwem Anny Bartkiewicz- Czaja, który zaśpiewał znane kolędy i zachęcił do wspólnego kolędowania. Dziękujemy za wspaniały i pełen wrażeń dzień, dzień, który pokazał ponadczasowy wymiar Świąt Bożego Narodzenia.

M. Rozmis

bty