Apel czytelniczy

 

Apel czytelniczy

Jak co miesiąc w dniu 4 stycznia 2018 roku odbył się w internacie Apel Czytelniczy, który zgromadził oprócz wychowanków, także opiekuna biblioteki Panią Iwonę Padło, kierownika internatu  Panią Katarzynę Silarską a także wychowawców. Całemu spotkaniu towarzyszyło mądre przysłowie chińskie:

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Podczas apelu grupa II i III przygotowały pod kierunkiem wychowawców: P. Sylwii Muzyki i Moniki Hut- Rozmis kolędy, które wspólnie zaśpiewaliśmy, przypominając o świątecznym nastroju. Pani Iwona Padło pochwaliła wychowanków za częstsze odwiedzanie biblioteki i korzystanie z księgozbioru. Najwięcej książek od września do grudnia wypożyczyły: Basia Wachol. Karolina Maciak, Zosia Czarnota, Wiktoria Kula, Ada Majocha, Anetka Czarnota. Następnie grupa I, II i III przedstawiły i opowiedziały o przeczytanych książkach. Kończąc spotkanie Pani Iwona Padło przekazała czytelnikom książeczki do kolorowania w podziękowaniu za propagowanie czytelnictwa w naszym Ośrodku.

Tekst i zdjęcia: Monika Hut- Rozmis